Green Blue Red

Хто захистить українських громадян від епідемії туберкульозу?!

PDFPrintE-mail

25 грудня, о 9:30, у приміщенні Інформаційного агентства УНІАН за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 4 відбулася прес-конференція на тему: Державний бюджет України і конституційне право громадян на здоров’я. Хто захистить українських громадян від епідемії туберкульозу?!

Прес-конференція організована Коаліцією організацій «Зупинимо туберкульоз разом», Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу», Міжнародною журналістською асоціацією «Здоров’я без кордонів», Спілкою громадських організацій «Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів «ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ».

Мета прес-конференції: Довести до громадськості та Уряду України тяжкі наслідки, які виникнуть в результаті недофінансування боротьби з епідемією туберкульозу в Україні. Наголосити на тому, що невідкладно потрібно Україні зробити для захисту конституційних прав населення на здоров’я.

Теми, які були висвітлені в ході прес-конференції:
- Туберкульоз виходить з-під контролю. Вже маємо в Україні суперрезистентний туберкульоз, на який не діють жодні ліки. Завтра будемо мати епідемію саме такого туберкульозу. - Захист прав пацієнтів в умовах епідемії туберкульозу в Україні.
- Хто надійніше – шамани та гадалки чи наші мікробіологічні лабораторії?
Недофінансування закупівель лабораторного та рентгенівського обладнання не дозволить швидко визначити, яким штамом туберкульозу заражена людина, і чим конкретно її потрібно лікувати. Відсутність системи незалежної експертизи якості послуг, які надаються лабораторіями та лікувально-профілактичними установами.
- Імплементація та дотримання положень Хартії пацієнтів для лікування туберкульозу – необхідна умова подолання епідемії туберкульозу в Україні.
- Недостатня увага ЗМІ до прав пацієнтів та питань профілактики туберкульозу серед населення.
- Прийняття законодавчих документів без урахування думки громадських організацій, що представляють інтереси пацієнтів.
- Відсутність підтримки держави в розвитку громадських організацій прав пацієнтів, і як наслідок, неможливість допомоги по всій території України.
- Наслідки порушень прав пацієнтів із туберкульозом для людей із іншими хронічними захворюваннями.

У прес-конференції взяли участь:
- голова Правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» Віталій Руденко;
- голова Правління Спілки громадських організацій «Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів «ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ» Валентина Очеретенко;
- голова правління Міжнародної журналістської асоціації «Здоров’я без кордонів Ігор Горбасенко;
- перший заступник голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам МОЗ України Василь Михальчук;
- провідний експерт-фтизіатр України – заступник директора Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України професор Василь Мельник.

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com