Green Blue Red

Причорноморське Партнерство у сфері протидії туберкульозу: візит Робочої групи високого рівня до Республіки Болгарія

PDFPrintE-mail

В період з 5 по 8 жовтня 2010 року члени робочої групи високого рівня щодо заснування Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу при Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та представники Міністерства охорони здоров’я України здійснили візит до Республіки Болгарія, в ході якого провели ряд двосторонніх зустрічей з представниками Міністерства охорони здоров’я Республіки Болгарія з питання встановлення взаємодії у протидії туберкульозу та подальшого розвитку ініціативи Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу.


Зустріч з Міністром охорони здоров'я Республіки Болгарія. Зліва направо: член Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Кабінеті Міністрів України Ігор Горбасенко, директор Дирекції «Профілактика і контроль СНІДу, туберкульозу і ІПСШ» Міністерства охорони здоров’я Республіки Болгарія Тонка Вирлева, народний депутат України Юрій Гайдаєв, Міністр охорони здоров’я Республіки Болгарія Стефан Константинов, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Болгарія Віктор Кальник, перший заступник голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншими соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України Василь Михальчук.

 

Візит було здійснено за результатами та в розвиток домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту до України делегації Народних зборів Республіки Болгарія на чолі з головою Народних зборів Республіки Болгарія пані Ц. Цачевою 13 вересня 2010 року, в ході якого пані Ц. Цачева висловила активну підтримку ініціативи створення Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу та участі у ньому Болгарії.

До складу делегації входили:
Юрій Гайдаєв – народний депутат України, голова робочої групи високого рівня щодо заснування Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу – голова делегації;
Василь Михальчук – перший заступник голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншими соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України;
Ігор Горбасенко – заступник голови робочої групи високого рівня щодо заснування Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу, член Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Кабінеті Міністрів України;
Віталій Руденко – голова секретаріату робочої групи високого рівня щодо заснування Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу, голова правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу»;
а також інші офіційні посадові особи Верховної Ради України.

Підтримку та супровід візиту здійснювалося Міністерством закордонних справ України. Участь у роботі делегації брав аташе з культурних та гуманітарних питань посольства України в Республіці Болгарія Віталій Пейчев. В ході візиту були проведені зустрічі із:
Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Болгарія Віктором Кальником;
Міністром охорони здоров’я Республіки Болгарія Стефаном Константиновим;
заступником Міністра охорони здоров’я Республіки Болгарія Десіславою Димитровою;
директором Дирекції «Профілактика і контроль СНІДу, туберкульозу і ІПСШ» Міністерства охорони здоров’я Республіки Болгарія Тонкою Вирлевою;
керівником Національного центру заразних хвороб Республіки Болгарія Христо Тасковим;
головою Болгарської асоціації захисту прав пацієнтів Пламеном Таушановим;
представниками засобів масової інформації Болгарії.

На прийомі у Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Болгарія Віктора Кальника були обговорені питання взаємодії між Україною та Республікою Болгарія в рамках розвитку Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу.

Посольство прийняло активну участь у супроводі візиту. Зокрема в цей же день у посольстві України відбулася зустріч членів Робочої групи з представниками громадських організацій та засобами масової інформації Республіки Болгарії.

На зустрічі із директором Дирекції «Профілактика і контроль СНІДу, туберкульозу і ІПСШ» Міністерства охорони здоров’я Республіки Болгарія Тонкою Вирлевою та керівником Національного центру заразних хвороб Республіки Болгарія Христо Тасковим були обговорені напрямки взаємодії в галузі боротьби з туберкульозом, досягнення кожної із сторін у цій сфері, механізми взаємодії між відповідними структурами охорони здоров’я України та Республіки Болгарія.

Відбувся плідний обмін досвідом боротьби із туберкульозом. Українська делегація ознайомила болгарських колег із останніми напрацюваннями Міністерства охорони здоров’я України у сфері протидії туберкульозу, зокрема, стандартом надання медичної допомоги хворим на хіміорезистентний туберкульоз, клінічним протоколом надання медичної допомоги хворим на поєднані захворювання – туберкульоз та ВІЛ-інфекцію, формами первинної облікової документації і формами звітності з туберкульозу, стандартом лікування ВІЛ-позитивних людей, які є споживачами ін’єкційних наркотиків, де висвітлене питання ведення хворих з ко-інфекцією, тощо.

В свою чергу Болгарська сторона ознайомила українських колег із Методичними вказівками з мікробіологічної діагностики і лікування туберкульозу, Методичними вказівками з ранньої діагностики і супроводу туберкульозу лікарями лікувальних закладів при первинній позалікарняній медичній допомозі, Методичними вказівками по контролю за туберкульозом в лікувальних закладах, Методичними вказівками по терапевтичному супроводу при резистентному туберкульозі, Методичними вказівками по контролю туберкульозу в місцях позбавлення волі, Методичними вказівками з проведення консультування і обстеження на ВІЛ в протитуберкульозних лікувальних закладах. Відбувся плідний обмін думками з цього приводу.

На зустрічі делегації із заступником Міністра охорони здоров’я Республіки Болгарія Десіславою Димитровою була підтверджена та акцентована необхідність підписання спільного двостороннього документу про співпрацю в рамках створення і розвитку Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу та обговорені процедури підготовки такого документу.

В зустрічі делегації із новопризначеним Міністром охорони здоров’я Республіки Болгарія Стефаном Константиновим приймав участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Болгарія Віктор Кальник. З Болгарської сторони на зустрічі також була присутня директор Дирекції «Профілактика і контроль СНІДу, туберкульозу і ІПСШ» Міністерства охорони здоров’я Республіки Болгарія Тонка Вирлева.

Представники Української сторони щиро поздоровили Міністра охорони здоров’я Республіки Болгарія Стефана Константинова із призначенням на високу державну посаду.

В ході зустрічі сторони наголосили на важливості подальшого укріплення систем охорони здоров’я, підтвердили актуальність і нагальну необхідність докладання спільних зусиль по подоланню туберкульозу в Причорноморському регіоні, а також по створенню Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу.

Також було обговорено питання підготовки і підписання відповідних міждержавних документів.

Українська делегація висловлює щиру подяку Надзвичайному і Повноважному Послу України в Республіці Болгарія Віктору Кальнику, аташе з культурних та гуманітарних питань Посольства України в Республіці Болгарія Віталію Пейчеву за сприяння успішній роботі делегації та внесок в укріплення взаємовідносин України та Республіки Болгарія у справі збереження здоров’я населення країн.

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com