Green Blue Red

Затримуючи закупівлю ліків, держава порушує права пацієнтів

PDFPrintE-mail

Регіони досі не отримали препарати, які зараз закуповуються за допомогою міжнародних організацій ще за 2015 рік. Це при тому, що МОЗ перерахувало гроші компанії-посереднику ще наприкінці минулого року

Це вперше, коли так сильно затягнуті держзакупівлі. Про ситуацію із закупівлею ліків проти гепатиту С розповіла в інтерв’ю «Ракурсу» головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України, завідуюча кафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. Богомольця, доктор медичних наук, професор Ольга Голубовська.

«Це переходить усі межі! Мені як клініцисту все одно, хто закупить ліки. Якщо взяти гепатит С, то тут все просто, препарати відомі. Чому їх досі немає у хворих? Насправді проблема величезна. Гепатит С має кінцеву точку лікування, на відміну від хронічного гепатиту В, при якому хворі отримують терапію тривалий час, нерідко — довічно. Тому терапія повинна бути безперервною, якщо ж лікування переривається (а грошей купувати препарати самостійно у людей немає), у пацієнтів може виникнути резистентність до вірусу. Чим тоді їх лікувати? Це порушення прав пацієнтів», — говорить лікар.

За її словами, якщо у хворого сформується резистентність, то як його переліковувати, лікарі толком ще не знають: «Одне відомо напевно: ефективність переліковування сумнівна, процес тривалий. Найголовніше — в Україні відсутній ресурс визначення цієї резистентності. Такі аналізи роблять у Європі, дослідження коштує близько 500 євро. Дослідження непросте, адже потрібно повністю розшифрувати весь геном вірусу, щоб побачити зміни послідовності, яка привела до резистентності».

http://ua.racurs.ua/

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com