Green Blue Red

Перехід до амбулаторної моделі допомоги основним групам населення, яких торкнулася проблема туберкульозу: взаємодія громади та влади

PDFPrintE-mail

13 жовтня 2016 року в конференц-залі організації РАТН відбулась публічна консультація на тему: «Перехід до амбулаторної моделі допомоги основним групам населення, яких торкнулася проблема туберкульозу: взаємодія громади та влади».

Консультація організована Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» в рамках проекту «Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну модель лікування туберкульозу в Україні».

Проект впроваджується Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в рамках проекту «Зміцнення системи охорони здоров'я для ефективного контролю туберкульозу та мультирезистентного туберкульозу в регіоні Східної Європи і Центральної Азії» (основний реципієнт - Центр політики та досліджень в сфері охорони здоров'я, Республіка Молдова в партнерстві з Європейською ТВ коаліцією).

Участь у публічній консультації взяли представники Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України, Агентства США з міжнародного розвитку, Альянсу громадського здоров’я, РАТН, Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», Бюро ВООЗ в Україні, Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, Коаліції Організацій «Зупинимо туберкульоз разом».

В ході публічної консультації розглядалися наступні питання:

- Представлення Амбулаторної моделі лікування туберкульозу в Україні на основі пацієнт-центрованого підходу.  Доповідач – голова представництва РАТН в Україні Катерина Гамазіна;

- Адвокація переходу на амбулаторну модель допомоги основним групам населення, яких торкнулася проблема туберкульозу. Доповідач – голова правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» Віталій Руденко.

За підсумками обговорення зазначених питань будуть розроблені пропозиції, які будуть направлені зацікавленим органам влади, установам та організаціям.