Green Blue Red

Засідання Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

PDFPrintE-mail

18 жовтня 2016 року в приміщенні Міністерства молоді та спорту України відбулося засідання Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Відкрив засідання та головував на ньому заступник Міністра молоді та спорту Олександр Йосипович Ярема.

Першим питанням, що розглядалося на засіданні, була інформація про проект «Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну форму лікування туберкульозу в Україні: хід впровадження та напрацювання».

Із доповіддю по питанню виступив Руденко Віталій Володимирович – голова Правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу», керівник проекту, член Комітету.

Він ознайомив присутніх із досягненнями проекту, що впроваджується Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в рамках проекту «Зміцнення системи охорони здоров'я для ефективного контролю туберкульозу та мультирезистентного туберкульозу в регіоні Східної Європи і Центральної Азії» (основний реципієнт - Центр політики та досліджень в сфері охорони здоров'я, Республіка Молдова в партнерстві з Європейською ТВ коаліцією).

Також він представив на розгляд членів Комітету Аналітичну записку за підсумками аналізу державної політики протидії туберкульозу в Україні в контексті переходу на амбулаторну модель лікування та презентував «Пам’ятку для людей, що постраждали від туберкульозу», розроблену в рамках проекту.

Іншими питаннями, що розглядалися на засіданні, були:

- Виявлення туберкульозу серед внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції у м Києві: проблеми, шляхи взаємодії різних служб, практика. Доповідала Єлєнєва Ілона Ігорівна – директор міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», член Комітету.

- Про діяльність регіональних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу: успішні практики та проблемні питання. Доповідали
Товчига Ніна В’ячеславівна, заступник головного лікаря Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, секретар Чернігівської обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу; Дейкун Микола Петрович – голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, президент ГО «Українська професійна асоціація служби протидії ВІЛ та іншим соціально небезпечним хворобам та явищам», член Комітету та Басенко Антон Ігорович – старший фахівець з програмної діяльності МБФ «Альянс громадського здоров’я», член Комітету.

- Про підсумки аналітичного дослідження Програми розвитку ООН в Україні з вивчення випадків успішної адвокації прав людини для ЛГБТ в Україні у контексті формування ефективної відповіді на стрімку епідемію ВІЛ серед ЧСЧ. Доповідав Шеремет Святослав Павлович – національний консультант Програми розвитку ООН в Україні з політики й програм щодо ЧСЧ та трансґендерів; національний експерт з питань здоров’я й прав геїв та інших ЧСЧ в Україні, член Комітету.

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com