Green Blue Red

Австралійські школярі створили ліки проти ВІЛ за $2

PDFPrintE-mail

Австралійські школярі синтезували діючу речовину препарату для ВІЛ-інфікованих людей, вартістю $750 за таблетку. За їхніми розрахунками, ціна не повинна перевищувати $2.

Про це повідомляє The Sydney Morning Herald.

Всесвітньою організацією охорони здоров’я препарат включений у перелік життєво важливих.

У минулому році американський підприємець Мартін Шкрелі викупив права на препарат «Дарапрім» і підняв ціну на нього з $13,50 до $750 за таблетку.

«Дарапрім» – антипаразитарний і протималярійний препарат, який призначають людям зі зниженим імунітетом, наприклад, ВІЛ-інфікованим. Він входить до списку життєво необхідних ліків.

Старшокласники із середньої школи Сіднея змогли синтезувати піриметамін, діючу речовину «Дарапріма», просто у шкільній лабораторії. Вони працювали під керівництвом хіміка Еліс Вільямсон із Сіднейського університету.

На пошук способу синтезу пішов цілий рік – той, що вже був запатентований, виявився занадто небезпечним для шкільної лабораторії. Кінцева вартість препарату склала всього $1-2 за таблетку.

Запустити в продаж, проте, його буде можливо, тільки якщо він витримає клінічні випробування і покаже ефективність, яка буде не нижчою за оригінальний препарат. Причому якщо Шкрелі відмовиться від участі, творцям ліків доведеться організовувати випробування для препарату самостійно і від самого початку, що обійдеться в мільйони доларів.

Школярі сподіваються, що їхня робота надихне фармацевтичні компанії на виробництво більш дешевого піриметаміну за допомогою їхньої методики, передає Еспресо.TV.

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/12/01/avstraliyski_shkolyari_stvoryly_liky_proty_vil_za_2_1001201

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com