Green Blue Red

Вчені зробили новий прорив у трансплантології

PDFPrintE-mail

Ізраїльські стоматологи створили "рідку кістку", яка може повністю відновити пошкоджені тканини.

Про це повідомили російські ЗМІ.

Випробування по пересадці імпланта пройшло успішно. Речовину створювали з жирової тканини, вилученої зі стовбурових клітин пацієнтів. "Рідку кістку" моделювали за допомогою 3D-принтера, після чого вирощували її кілька місяців.

Як розповіли вчені, жирові та кісткові тканини відносяться до з'єднувальних. Тому процес перетворення клітин просто регулювати. Стоматологи проводили досліди на кістках 11 пацієнтів з травмою щелепи. Вчені планують використовувати подібну практику в трансплантології на кінцівках.

Як робили імпланти пацієнтам можна подивитися за цим посиланням: https://youtu.be/yK9o25gTrpI

Ізраїльтяни провели досліди на вівцях та отримали необхідну по щільності консистенцію. "Рідку кістку" впорснули в пошкоджену, та вже через рік вона повністю відновилася. А субстанція при цьому стала твердою.

На думку вчених, лікування подібним способом не повинно перевищувати три місяці. Матеріал абсолютно нешкідливий та не відторгається організмом. Технологію тестуватимуть на вживлення в кінцівки у 2017 році.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", вчені з наукової лабораторії Disney створили 3D-зліпки щелеп по фотографіях.

Автор матеріалу: Марія Рагуткіна

http://znaj.ua/

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com