Green Blue Red

Громадськість активно долучилася до впровадження пацієнт-орієнтованої моделі лікування туберкульозу в регіонах України

PDFPrintE-mail

Міністерство охорони здоров’я України відповідно до рекомендацій ВООЗ проводить значну роботу по впровадженню пацієнт-орієнтованої моделі лікування туберкульозу.

Одним  із ключових компонентів цієї роботи є ефективні інформаційні заходи, спрямовані як на загальне населення, так і на органи влади і місцевого самоврядування.

Зазначена робота проведена відповідно до проекту «Створення сприятливого суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну форму лікування туберкульозу в Україні».

Проект впроваджується Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в рамках проекту «Зміцнення системи охорони здоров'я для ефективного контролю туберкульозу та мультирезистентного туберкульозу в регіоні Східної Європи і Центральної Азії» (основний реципієнт - Центр політики та досліджень в сфері охорони здоров'я, Республіка Молдова, в партнерстві з Європейською ТВ коаліцією).

17 липня 2016 року в м. Херсон Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» був проведений круглий стіл «Забезпечення доступу до послуг з профілактики та лікування туберкульозу для важкодоступних і вразливих груп населення в умовах переходу на амбулаторну модель лікування», за участю представників органів місцевої влади та самоврядування, медичних закладів, громадських організацій та осіб, що постраждали від туберкульозу.

За результатами круглого столу фахівцями Фундації були розроблені та наплавлені до Херсонської обласної державної адміністрації  пропозиції і рекомендації щодо вдосконалення впровадження пацієнт-орієнтованої моделі лікування туберкульозу.

З 19 по 21 грудня представники Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» здійснили робочий візит до м. Херсону, де взяли участь у тематичному засіданні Херсонської обласної ради з питань  протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД.

Також фахівці Фундації мали робочі зустрічі із представниками підрозділів Херсонської обласної державної адміністрації, членами обласної ради, неурядовими організаціями та представниками спільноти осіб, що постраждали від туберкульозу.

Під час проведення засідання обласної координаційної ради та зустрічей із зацікавленими сторонами обговорювалися плани та напрацювання щодо протидії епідемії туберкульозу в Херсонській області в контексті впровадження пацієнт-орієнтованої моделі лікування туберкульозу.

Зокрема, фахівці Фундації запропонували внести зміни та доповнення до проекту Обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017 – 2021 роки, Обласної цільової програми «Розвиток освіти Херсонщини – інвестиції в майбутнє регіону» на 2015 – 2018 роки», Обласної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015 – 2019 роки, а також до програм, що мають розроблятися на заміну «Програми розвитку інформаційного простору Херсонської області на 2015–2016 роки», «Програми зайнятості населення Херсонської області на період до 2017 року», «Програми "місцевих стимулів" для медичних працівників на 2013 - 2016 роки».

Також в ході робочого візиту керівник Асоціації осіб, що перехворіли на туберкульоз, Віктор Пилипенко передав до лікарняних установ буклети «Туберкульоз виліковний», що мотивуватимуть хворих до закінчення повного курсу лікування.

Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу»

 

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com