Green Blue Red

Засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

PDFPrintE-mail

16 лютого 2017 року в залі засідань Урядових комітетів Кабінету Міністрів України відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

На засіданні розглядалися наступні питання:

1. Про розгляд та затвердження процедурних документів з підготовки та подання до Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (далі – Глобальний фонд) запиту на фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2018-2020 роках

Із доповіддю по питанню виступила Сивак Оксана Василівна, заступник Міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції.

2. Про здійснення оцінки виконання Національною радою кваліфікаційних вимог Глобального фонду до координаційних механізмів країн

Доповідав Чхатарашвілі Кетеван, технічний менеджер та керівник команди з проведення оцінки, президент Міжнародної фундації «Кураціо» (Грузія).

3. Щодо уведення до складу Національної ради представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ-інфекцією та туберкульозом

Доповіла Шнеренко Любов, представник Секретаріату Національної ради.

4. Про стан забезпечення регіонів України протитуберкульозними та АРВ-препаратами, препаратами для замісної підтримувальної терапії

По питанню виступила Нізова Наталія Миколаївна, генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров`я Міністерства охорони здоров`я України», член Національної ради.

За підсумками засідання було запропоновано прийняту наступні рішення:

По першому питанню:

·     Інформацію про виділені Глобальним фондом кошти для України у сумі 119 482 531 доларів США на фінансування у 2018–2020 роки програми боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом та туберкульозом, а також створення гнучких і сталих систем охорони здоров'я (далі – Програма) взяти до уваги.

·     Схвалити запропоновану структуру фінансування Програми, а саме: на компонент Програми щодо боротьби з ВІЛ-інфекцією – 70 836 441 дол. США, та на компонент Програми щодо боротьби з туберкульозом – 48 646 090 дол. США.

·     Погодити подання до Глобального фонду запиту на фінансування у 2018–2020 роках Програми із застосуванням механізму повного її перегляду.

·     Уповноважити підписати Супровідний лист щодо падання від України запиту на фінансування у 2018–2020 роках Програми із застосуванням механізму повного її перегляду членів Національної ради Кувшинову Євгенію, як представника громадянського суспільства та Пилипенка Віктора, як представника уразливих груп населення, а також Басенка Антона, як представника спільноти людей, які вживають наркотики.

·     Затвердити запропоновані проекти документів, а саме:

  • Положення про  Групу з розробки проекту запиту України до Глобального фонду на фінансування у 2018–2020 роках програм з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (далі – проект Запиту);
  • Структуру підготовки проекту Запиту;
  • Орієнтовний графік підготовки проекту Запиту;
  • Персональний склад Групи з розробки проекту запиту України.

·     МОЗ України забезпечити координацію процесу підготовки та подання до Глобального фонду Запиту у термін до 21 травня 2017 року.

·     Секретаріату Національної ради забезпечити організацію та проведення в МОЗ України установчого засідання Групи з розробки проекту Запиту України та подальший організаційний супровід її засідань.

·     МОЗ України підготувати та направити офіційний лист від імені Національної ради щодо погоджених на засіданні процедур, умов та термінів подання від України до Глобального фонду Запиту.

По другому питанню:

·     Інформацію про здійснення оцінки виконання Національною радою кваліфікаційних вимог Глобального фонду до координаційних механізмів країн (далі – оцінка) взяти до відома.

·     Секретаріату Національної ради забезпечити надання необхідних документів у ході проведення оцінки.

·     Утворити робочу групу Національної ради з числа її членів для участі у підбитті підсумків проведення оцінки (далі – робоча група) та затвердити її склад.

·     Робочій групі  взяти участь в опрацюванні результатів оцінки та проекту плану вдосконалення діяльності Національної ради за результатами оцінки.

·     Секретаріату Національної ради забезпечити ознайомлення членів Національної ради з результатами оцінки та проектом плану вдосконалення діяльності Національної ради з метою їх затвердження та подання до Глобального фонду.

По третьому питанню:

·     Інформацію про уведення до складу Національної ради представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ-інфекцією та туберкульозом взяти до відома.

·     Секретаріату Національної ради після затвердження Кабінетом Міністрів України відповідної постанови щодо затвердження нового складу Національної ради, протягом місяця вжити заходи щодо уведення до її складу у порядку, встановленим Регламентом Національної ради, представників громадських організацій, які представляють інтереси споживачів ін’єкційних наркотиків, людей, які надають сексуальні послуги за винагороду та чоловіків, які мають сексуальні стосунки з чоловіками та поінформувати Кабінет Міністрів України.

По четвертому питанню:

·     Інформацію про стан забезпечення регіонів України протитуберкульозними та АРВ-препаратами, препаратами для ЗПТ взяти до відома.

·     З метою виконання Спеціальної умови Глобального фонду щодо закупівлі препаратів замісної підтримувальної терапії за кошти Державного бюджету на 2016 рік:

  • МОЗ України подати у визначеному порядку на погодження до заінтересованих центральних органів виконавчої влади України проект постанови Кабінету Міністрів України щодо визначення обсягів квот на наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори на 2017 рік (далі – проект постанови) та пакет відповідних супровідних документів.
  • заінтересованим центральним органам виконавчої влади (Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство економіки України, Міністерство фінансів України, Служба безпеки України, Міністерство юстиції України) забезпечити опрацювання проекту постанови у триденний термін від дати отримання пакету документів від МОЗ України.

Також в ході засіданні надійшли додаткові пропозиції:

·     Затвердити План роботи Національної ради та План нагляду Національної ради на 2017 рік.

·     Вивести зі складу Комісії з нагляду у зв’язку із закінченням терміну перебування на посаді: Кононову Аллу Миколаївну та Федорова Сергія Вікторовича.

·     Ввести до складу Комісії з нагляду Ярославську Аліну Станіславівну та Гуменну Олександру Віталіївну.

·   З метою забезпечення подальшої підтримки діяльності Національної ради затвердити заявку до Глобального фонду на продовження фінансування організації її діяльності у 2017–2019 роках, яка погоджена Комісією з нагляду 13 грудня 2016 року.

Матеріали засідання можна завантажити за цим посиланням.

 

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com