Green Blue Red

Почути один одного. Ефективні рішення як результат діалогу органів державної влади і пацієнтів стосовно туберкульозу

PDFPrintE-mail

22 червня 2017 року в Конференц-залі Музею історії Києва відбувся круглий стіл «Почути один одного. Ефективні рішення як результат діалогу органів державної влади і пацієнтів стосовно туберкульозу».

Мета круглого столу – підвищення ефективності прийняття рішень шляхом залучення на центральному та регіональному рівнях заінтересованих органів державної влади та  Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» до діалогу з обговорення шляхів подолання перешкод на шляху успішного впровадження пацієнт-орієнтованої моделі лікування туберкульозу.

Круглий стіл організований БО Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» в рамках проекту «Створення сприятливого суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну форму лікування туберкульозу в Україні».

Участь у круглому столі взяли представники зацікавлених органів державної влади, установ та організацій, представники громадськості.

Відкрив круглий стіл та виступив із вступним словом і презентацією виконання проекту упродовж другого року Віталій Руденко, Голова Правління БО «Українці проти туберкульозу», керівник проекту.

Також учасників круглого столу привітав Сергій Філіппович, директор департаменту лікування, закупівель та управління поставками МБФ «Альянс громадського здоров'я».

Доповідь «Ситуація з туберкульозом у світі й Україні. Переваги пацієнт-орієнтованої моделі лікування туберкульозу на амбулаторному етапі та стан переходу на неї в Україні» представила Яна Терлеєва, представник ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України».

Із інформацією на тему «Проект Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017 – 2021 роки: завдання Міністерства охорони здоров'я, інших заінтересованих центральних та регіональних органів державної влади України та інститутів громадянського суспільства по її реалізації» виступили: Ірина Чибісова, представник Департаменту громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства оборони України, Міністерства юстиції  України та Міністерства внутрішніх справ України, Ігор Горбасенко, кандидат психологічних наук, Голова Правління Міжнародної журналістської асоціації  «Здоров’я без кордонів», консультант проекту,член Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД, Наталія Кожан, кандидат медичних наук, консультант проекту та Ольга Сокальська, заступник головного лікаря Київського обласного протитуберкульозного диспансеру.

Із доповіддю «Підвищення ефективності лікування у хворих на МРТБ: світові тенденції щодо скорочених режимів та нових препаратів, досвід НІФП НАМНУ та подальші перспективи» виступила Наталія Литвиненко, кандидат медичних наук, в.о. керівника відділу мультирезистентного туберкульозу Національного інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України.

Презентацію «Що має бути змінено у державній політиці протидії захворюванню на туберкульоз в Україні?» учасникам круглого столу представив Сергій Борткевич, консультант проекту, національний експерт з питань адвокації, комунікації та соціальної мобілізації (АКСМ) в сфері протидії туберкульозу, співголова Коаліції «Зупинимо туберкульоз разом».

Із доповіддю «Роль Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» у формуванні та реалізації державної політики протидії туберкульозу в Україні» виступив Віктор  Пилипенко, кандидат історичних наук, голова Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ».

Після обговорення представлених доповідей та презентацій учасники круглого столу взяли участь у загальній дискусії на тему: «Взаємодія органів державної влади та інститутів громадянського суспільства у виробленні та впровадженні ефективної державної політики протидії захворюванню на туберкульоз».

За підсумками круглого столу був прийнятий проект резолюції, який після доопрацювання буде оприлюднений серед зацікавлених сторін.

 

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com