Green Blue Red

Семінар для активістів Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» з Київської області

PDFPrintE-mail

19 липня 2017 р. в Києві в приміщенні Креативного простору «Часопис» відбувся семінар для активістів Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» з Київської області, з  питань адвокації переходу на модель протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людей.

Участь у семінарі взяли члени та активісти Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ», та члени робочої групи проекту «Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну форму лікування туберкульозу в Україні».

Учасники семінару ознайомилися із моделлю протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людей, що прийнята ВООЗ як концептуальний проект для країн Східної Європи та Центральної Азії: ключовий напрямок адвокаційної діяльності спільноти людей, що постраждали від туберкульозу.

Ольга Сакальська, заступник головного лікаря Київського обласного протитуберкульозного диспансеру, розповіла присутнім про ситуацію з туберкульозом в Київській області та взаємодію обласної влади та фтизіатричної служби із громадським сектором щодо протидії епідемії та забезпечення переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу.

Про особливості та переваги переходу на пацієнт–орієнтовану модель лікування туберкульозу на амбулаторному етапі розповіла Наталія Кожан, кандидат медичних наук, консультант проекту.

Про сутність та необхідність адвокації та комунікації у сфері протидії туберкульозу та місце в цьому ОГН ТБ розповів Сергій Борткевич, магістр управління, виконавчий директор Асоціації, національний експерт з питань АКСМ в сфері протидії туберкульозу.

Ігор Горбасенко,  кандидат психологічних наук, національний експерт з питань АКСМ в сфері протидії туберкульозу, член Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД виступив із презентацією «Значення соціальної мобілізації для подолання стигми і дискримінації ОГН ТБ».

Олена Федоровська, активіст Асоціації, та Ігор Горбасенко ознайомили учасників семінару із принципами заснування та діяльності Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ».

Серед учасників семінару було проведене анкетування щодо їх знань та ставлення до якості надання в Україні фтизіатричної допомоги населенню, сутності та особливостей амбулаторної моделі лікування туберкульозу, доступності медичних послуг для основних груп населення, яких торкнулося проблема туберкульозу (ОГН ТБ) та бар’єрів, які існують на шляху до цього.

Семінар був організований в рамках участі в регіональному проекті «Зміцнення систем охорони здоров'я для ефективного контролю за ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії» (проект TB-REP), що спрямований на реформування системи протитуберкульозної допомоги, як частини загальних реформ охорони здоров'я, та надає технічну підтримку протитуберкульозним проектам організацій громадянського суспільства. Реалізується проект за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і охоплює 11 країн Східної Європи і Центральної Азії.

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com