Green Blue Red

Семінар для активістів Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» у Сумській області

PDFPrintE-mail

31 серпня 2017 р. в м. Суми відбувся семінар для активістів Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» у Сумській області, з  питань адвокації переходу на модель протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людей.

Участь у семінарі взяли члени та активісти Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ», та члени робочої групи проекту «Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну форму лікування туберкульозу в Україні».

Відкрив семінар Ігор Горбасенко,  кандидат психологічних наук, національний експерт з питань АКСМ в сфері протидії туберкульозу, член Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД.

З вітальним словом перед присутніми виступив Леонід Бондаренко, головний лікар Сумського обласного протитуберкульозного диспансеру.

Після знайомства учасників семінару відбулося їх анкетування щодо знань та ставлення до якості надання в Україні фтизіатричної допомоги населенню, сутності та особливостей амбулаторної моделі лікування туберкульозу, доступності медичних послуг для основних груп населення, яких торкнулося проблема туберкульозу (ОГН ТБ) та бар’єрів, які існують на шляху до цього.

Після анкетування виступив Ігор Горбасенко, який розповів про модель протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людей, що прийнята ВООЗ як концептуальний проект для країн Східної Європи та Центральної Азії: ключовий напрямок адвокаційної діяльності спільноти людей, що постраждали від туберкульозу.

Також про ситуацію з туберкульозом в Сумській області та взаємодію обласної влади та фтизіатричної служби із громадським сектором щодо протидії епідемії та забезпечення переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу розповів Леонід Бондаренко.

Із презентацією про особливості та переваги переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу на амбулаторному етапі виступила Наталія Кожан, кандидат медичних наук, консультант проекту.

Про принципи заснування та діяльність Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» розповів Віктор Пилипенко, кандидат історичних наук, голова Асоціації, член Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД.

Ігор Горбасенко ознайомив учасників семінару із інформацією про сутність та необхідність адвокації та комунікації у сфері протидії туберкульозу та місце в цьому ОГН ТБ, а також про значення соціальної мобілізації для подолання стигми і дискримінації ОГН ТБ.

Після доповідей відбулася фокус-група: «Актуальні питання, пов’язані з адвокацією забезпечення протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людей, інформуванням про це ОГН ТБ, захистом прав і інтересів членів співтовариства людей, які перехворіли на туберкульоз та подоланням суспільної стигми і дискримінації щодо ОГН ТБ».

Семінар був організований в рамках участі в регіональному проекті «Зміцнення систем охорони здоров'я для ефективного контролю за ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії» (проект TB-REP), що спрямований на реформування системи протитуберкульозної допомоги, як частини загальних реформ охорони здоров'я, та надає технічну підтримку протитуберкульозним проектам організацій громадянського суспільства. Реалізується проект за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і охоплює 11 країн Східної Європи і Центральної Азії.

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com