Green Blue Red

Ближче до пацієнта. Як новітні моделі лікування туберкульозу сприятимуть подоланню страшної недуги

PDFPrintE-mail

28 вересня 10.30 - Прес-конференція "Лікування туберкульозу має наблизитися до пацієнта"

Організатор: Фундація "Громадський рух "Українці проти туберкульозу".

Учасники: Віктор Пилипенко - голова Правління Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз "Сильніші за ТБ", кандидат історичних наук; Олена Федоровська - член Правління Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз "Сильніші за ТБ"; Ольга Клименко - активіст Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз "Сильніші за ТБ"; Василь Баблюк - активіст Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз "Сильніші за ТБ"; Віталій Руденко - співголова Всеукраїнської Коаліції "Зупинимо  туберкульоз разом", голова Правління БО "Українці проти туберкульозу".

Коротко. Під час  прес-конференції представники Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз "Сильніші за ТБ" та Всеукраїнської Коаліції "Зупинимо туберкульоз разом" поінформували громадськість про пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу та роль Асоціації у її запровадженні, ознайомили із новітніми міжнародними практиками профілактики та лікування туберкульозу.

Довідково. Всеукраїнська асоціація людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» заснована у грудні 2016 року. Головною метою діяльності Асоціації є захист прав і свобод, передусім прав на охорону здоров'я, а також задоволення соціальних, культурних, економічних інтересів людей, які хворіють або перехворіли на туберкульоз, та тих, яких торкнулася проблема туберкульозу. Асоціація є членом східноєвропейського та центрально-азійського об'єднання «TB People» та Всеукраїнської коаліції «Зупинимо  туберкульоз разом».

Станом на 01.01.2016 року поширеність усіх форм активного ТБ в Україні становила близько 85 чоловік на 100 тисяч населення. За даними ВООЗ,  23% випадків захворювання на ТБ у 2015 році  взагалі не було виявлено. Ситуація з ТБ критична у всьому регіоні Східної Європи та Центральної Азії.

Захід організовано в рамках участі в регіональному проекті «Зміцнення систем охорони здоров'я для ефективного контролю за ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії» (проект TB-REP), що спрямований на реформування системи протитуберкульозної допомоги як частини загальних реформ охорони здоров'я, та надає технічну підтримку протитуберкульозним проектам організацій громадянського суспільства. Реалізується проект за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і охоплює 11 країн Східної Європи і Центральної Азії (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Узбекистан, Україна, Таджикистан, Туркменістан).

Питання до обговорення:

Як пацієнт-орієнтовані моделі лікування туберкульозу можуть покращити сумну статистику захворюваності та смертності і чи справді не всі хворі на туберкульоз небезпечні для оточуючих?

Наскільки державні та місцеві органи влади готові до рішучих кроків для подолання багаторічної епідемії в країні і яка доля Національної програми протидії туберкульозу в Україні на 2017-2021 роки?

Чи готові громадяни прийняти нові моделі лікування,  в яких буде враховано досвід людей, які подолали хворобу, і що робить громадянське суспільство для переходу до пацієнт-орієнтованих моделей протитуберкульозної допомоги?

 

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com