Green Blue Red

У Верховній Раді створюють платформу боротьби з епідемією туберкульозу

PDFPrintE-mail

На жаль, проблема епідемії туберкульозу в Україні залишається однією з найактуальніших. Україна має найгірші в Європі показники успішності лікування туберкульозу - щорічно в нашій державі туберкульоз діагностується у понад 30 тисяч осіб (4 нові випадки щогодини), кожен восьмий хворий помирає.

03 жовтня 2017 року у Верховній Раді України розпочала роботу Парламентська платформа боротьби з туберкульозом. Депутати з різних фракцій та комітетів увійшли до цього міжфракційного об’єднання з метою прискорити подолання багаторічної епідемії в нашій державі. У залі для урочистих засідань ВРУ відбувся національний Круглий стіл «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом: об’єднуємо зусилля для подолання епідемії», присвячений анонсуванню цієї ініціативи.

Участь у заході взяли народні депутати України, делегати ключових міжнародних організацій, керівники дотичних органів виконавчої влади, представники громадянського суспільства, пацієнти та люди, яких торкнулася проблема туберкульозу.

Що можуть зробити депутати для подолання 22-річної епідемії в Україні? Як відбуватиметься взаємодія Парламентської платформи з міністерствами та громадськими організаціями? На що чекають від парламентарів пацієнти з туберкульозом?

Ці та інші питання були озвучені організаторам та партнерам ініціативи, серед яких зокрема:
• Сергій Кіраль, народний депутат України фракції «Самопоміч», заступник голови Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва, заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи;
• Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України;
• Андрій Клепіков, Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я»;
• Розанна Флурі, регіональний директор Глобального Кокусу проти ТБ у регіоні Східної Європи та Центральної Азії;
• Ольга Кліменко, колишній пацієнт, автор книги «Світ в мені. Сповідь туберкульозника».

З 2014 року у світі діє унікальна мережа Глобальний Кокус проти туберкульозу, що об’єднує понад 1500 парламентарів, прихильних боротьбі з ТБ, зі 130 країн. В Україні координаційним центром організацій громадянського суспільства щодо співпраці с Глобальним Кокусом проти туберкульозу є Міжнародний Благодійний Фонд «Альянс громадського здоров’я», за підтримки якого відбувся Круглий стіл «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом: об’єднуємо зусилля для подолання епідемії».

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com