Green Blue Red

Семінар для активістів Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» з Херсонської області, з питань адвокації переходу на модель протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людей

PDFPrintE-mail

04 жовтня 2017 року в Херсоні відбувся семінар для активістів Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» з Херсонської області, з питань адвокації переходу на модель протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людей.

Відкрив семінар Віталій Руденко, керівник проекту, голова правління БО «Українці проти туберкульозу», національний експерт з питань адвокації, комунікації та соціальної мобілізації в сфері протидії туберкульозу, член Комітету з регіональної політики Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД.

Із вітальним словом перед присутніми виступила Галина Коваль, головний позаштатний фтизіатр Херсонської області.

Віталій Руденко представив презентацію «Про модель протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людей, що прийнята ВООЗ як концептуальний проект для країн Східної Європи та Центральної Азії: ключовий напрямок адвокаційної діяльності спільноти людей, що постраждали від туберкульозу.»

Про ситуацію з туберкульозом в Херсонській області та взаємодію обласної влади та фтизіатричної служби із громадським сектором щодо протидії епідемії та забезпечення переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу розповіла Галина Коваль.

Про особливості та переваги переходу на пацієнт–орієнтовану модель лікування туберкульозу на амбулаторному етапі виступила Наталія Кожан.

Віталій Руденко також розповів учасникам семінару про принципи заснування та діяльність Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ».

Із презентацією «Сутність та необхідність адвокації та комунікації у сфері протидії туберкульозу та місце в цьому ОГН ТБ» виступив Сергій Борткевич, магістр управління, виконавчий директор Асоціації, національний експерт з питань АКСМ в сфері протидії туберкульозу.

Також про значення соціальної мобілізації для подолання стигми і дискримінації ОГН ТБ розповів Віталій Руденко.

Учасники семінару взяли участь у фокус-групі: «Актуальні питання, пов’язані з адвокацією забезпечення протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людей, інформуванням про це ОГН ТБ, захистом прав і інтересів членів співтовариства людей, які перехворіли на туберкульоз та подоланням суспільної стигми і дискримінації щодо ОГН ТБ» та пройшли анкетування.

Семінар був організований в рамках участі в регіональному проекті «Зміцнення систем охорони здоров'я для ефективного контролю за ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії» (проект TB-REP), що спрямований на реформування системи протитуберкульозної допомоги, як частини загальних реформ охорони здоров'я, та надає технічну підтримку протитуберкульозним проектам організацій громадянського суспільства. Реалізується проект за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і охоплює 11 країн Східної Європи і Центральної Азії.

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com