Green Blue Red

ЗАРАЗНОЮ ВИЯВИЛАСЯ ХВОРОБА АЛЬЦГЕЙМЕРА

PDFPrintE-mail

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Molecular Psychiatry.

«Ми довели, що “збудником” хвороби Альцгеймера можуть бути поодинокі частинки бета-амілоїду, вільно плаваючі в крові. Коли ми з’єднали кровоносні системи двох мишей, цей білок зміг проникнути в мозок другого гризуна і запустити процес дегенерації нервової тканини», – таку заяву зробили вчені з Університету Британської Колумбії у Ванкувері, Канада.

Ще в 2015 році вчені з Великобританії припустили, що хвороба Альцгеймера може передаватися від однієї людини до іншої. Це відбувається через потрапляння в їхню нервову тканину чужорідних пріонів. Пріони – це заплутані і неправильно з’єднані білкові молекули, які накопичуються в нервових клітинах хворих людей. Ці хвороботворні молекули білка здатні стимулювати появу бляшок бета-амілоїду в нейронах здорової людини – в разі потрапляння в її кров і мозок.

У 2017 році вченим вдалося встановити, що переносником і джерелом пріонів можуть бути деякі хвороботворні бактерії. Біологи також з’ясували, що пріони можуть бути частиною імунної системи, що захищає клітини від мікробів і інших патогенів.

Експерименти на мишах підтвердили, що хвороба Альцгеймера може передаватися не тільки при поїданні заражених тканин мозку або при ін’єкціях гормону росту, витягнутих з гіпофіза хворих людей, а й при простому переливанні крові.

Дане відкриття має два наслідки. Тепер медикам потрібно буде ще більш ретельно перевіряти зразки крові – щоб виключити наявність небезпечних білкових молекул при її зборі і переливанні.

Крім того, результати експерименту можуть мати значення для розробки нових методів лікування хвороби Альцгеймера. Імовірно, очищення крові і периферійних органів від бета-амілоїду може уповільнити розвиток хвороби або навіть зупинити її.

http://zrada.today

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com