Green Blue Red

Учені усунули наслідки деменції за допомогою препарату для астматиків

PDFPrintE-mail

Вчені з Університету Темпл заявили про те, що вони розкрили раніше невідомі аспекти розвитку нейродегенеративних захворювань і, використовуючи ці знання, частково усунули їх. Як повідомляє Naked Science, дослідникам вдалося повернути пам'ять піддослідним мишам.  

Вчені виявили, що лейкотрієни — сигнальні молекули, що добре відомі своїм впливом на легені і викликають бронхоспазм — відіграють помітну роль і при різних формах деменції, зазвичай на пізніх стадіях. На перших етапах посилений синтез лейкотрієнів спрямований на уповільнення нейродегенерації, проте потім (це характерно для молекул, що беруть участь у розвитку запалення) мають негативний вплив на мозок, посилюючи злипання в його клітинах "грудок" тау-білка. Такий процес веде до дестабілізації клітинного скелета, деградації синапсів — і, як наслідок, порушення пам'яті, навчання і інших функцій.  Пише Дзеркало тижня.

Дослідники провели досліди на мишах. У віці 12 місяців тварини отримували зилеутон — антилейкотрієеновий препарат, який використовується для запобігання розвитку бронхоспазмів. Через 16 тижнів ці миші (а також контрольна група) проходили тести на просторову пам'ять. Ефекти зилеутону виявилися досить помітними: такі гризуни істотно краще справлялися з лабіринтом.

Потім вчені оцінили рівень лейкотрієнів і встановили, що при прийомі препарату їхня кількість у тканинах мозку знижується на порядок, вдвічі зменшилася і кількість нерозчинних "грудок" тау-білка, різко сповільнилася і деградація синапсів.

Раніше вченим вдалося виявити випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.

http://expres.ua/

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com