Green Blue Red

Найтвердіші камені в нирках дроблять без розрізів і проколів

PDFPrintE-mail

— При лікуванні твердих каменів у нир­ках не завжди допомагає процедура їх дистанційного роздроблення ударними хвилями — літотрипсія. Тоді застосовуємо новітній метод лікування RIRS. Так називається ретроградна внутрішньониркова хірургія, — розповідає уролог, керівник львівської клініки UROSVIT Василь Матвіїв.

Саме в цій клініці новітню методику для видалення каменів завбільшки 8–15 мм почали застосовувати вперше у Львові. Технологія дозволяє дробити камінь без необхідності розрізу чи проколу при високому ступені ефективності. Втручання в організм є меншим порівняно з дистанційною ударно-хвильовою літотрип­сією. Операція, лікування і перебування в стаціонарі займає не більш як дві доби.

— У цій технології використовуємо тонкий гнучкий уретеро­скоп, що проводимо в нирку через уретру, сечовий міхур або сечовід. Кінець ендоскопа вигинається до 270 градусів. Це дозволяє під відеоконтролем зайти в потрібну чашку нирки, де розміщений камінь. За допомогою гольмієвого лазера дробимо камінь на дрібні фрагменти й пил. Після цього видаляємо ендоскоп, встановлюємо внутрішній Dj-стент на час відходження фрагментів, — додає Василь Матвіїв.

Перевага гнучкої уретероскопії — дозволяє завести ендоскоп у всі відділи порожнистої системи нирки. Якщо сечовід є достатньо широкий, аби по ньому провести ендоскоп у порожнину нирки, це хороший шанс позбутися каменю після ­однієї операції.

За цією методикою можна подрібнити камінь будь-якої твердості, а також уратні камені, що невидимі на звичайних рентгенівських знімках.

Таке лікування підходить пацієнтам, яким протипоказані інші способи видалення каменів — хворим на ожиріння, вагітним жінкам, тим, хто приймає препарати для розріджування крові.

Адреса клініки: м. Львів, вул. Івана ­Огієнка, 3, вхід із двору, 1-й поверх.

Тел.: 0(32) 226 30 80, 0(96) 700 30 80

www.urosvit.com

https://gazeta.ua/

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com