Green Blue Red

«ПРОБЛЕМИ ЗАГОСТРЮЮТЬСЯ, АЛЕ РІШЕННЯ ВЛАДИ – ВІДСУТНІ», - ФАХІВЕЦЬ ПРО ФТИЗІАТРІЮ В УКРАЇНІ

PDFPrintE-mail

Проблеми системи охорони здоров'я України, в тому числі фтизіатрії як розділу клінічної медицини є вкрай гострими, і нині потребують системних і ефективних рішень з боку влади. Як приклад, нині в Україні відсутній належний інфекційний контроль з боку держави, і вже багато років поспіль у Міністерстві охорони здоров'я України відсутній головний лікар-інфекціоніст.

 

Про це сказав співголова коаліції «Зупинимо туберкульоз разом» Ігор Горбасенко у кулуарах Національного медичного форуму «Якісна та доступна медицина», передає INTV.

«Вилучення державного контролю - це хибний крок, адже від наслідків страждають люди», - запевнив він.

За словами фахівця, нині у питанні постачання сучасних і ефективних протитуберкульозних ліків Українаопинилась у «політичній ямі», а загалом «стан забезпечення ліками є вкрай поганим».

«Для лікування простих форм туберкульозу ліків вистачає. Але сьогодні потрібні також сучасні ліки проти туберкульозу широкої резистентності, як то бедаквілін і деламанід, які держава не закуповує, хоч вони застосовуються у світі із 2012 року», - наголосив Ігор Горбасенко і додав, що лікування сучасними ліками здійснюють лише у Національному інституті фтизіатрії і пульмонології (де проводять 300 курсів із 7 тис. необхідних), а також «Лікарі без кордонів» на Житомирщині.

Обурення співголови спілки ГО «Коаліція організацій «Зупинимо туберкульоз разом» викликав той факт, що у 2017 році уряд підтримав ініціативу віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка про припинення інформування Національної ради по боротьбі із туберкульозом і ВІЛ/СНІД при КМУ щодо стану забезпечення регіонів ліками, що є неприпустимим явищем.

Ігор Горбасенко також повідомив, що у зв'язку із проведенням оптимізації роботи медичних закладів, МОЗ суттєво скоротило кількість ліжко-місць, але зекономлені кошти не залишились на рівні тубдиспансерів.

«Ці кошти слід було спрямувати на заробітні плати персоналу, здійснення санітарного контролю тощо. Але де кошти? Немає!», - сказав він і додав, що нині суттєвим чином зростає кількість випадків захворювання медперсоналу, які повинні отримати належну підтримку.

«Медперсонал - це люди, які працюють на фронті, адже кожен день перебувають серед хворих на туберкульоз. Їх слід захистити, чого не відбувається. І це все - лише ті проблеми, які лежать на поверхні», - сказав він.

Ігор Горбасенко також обурився тим фактом, що МОЗ здійснило спробу підпорядкувати деякі академічні національні інститути - як то Національний інститут фтизіатрії і пульмонології та Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашеського, що мало ознаки корупційної складової.

«Слава богу, цього не сталось!» - додав він.

За словами фахівця, нині система охорони здоров'я України, зокрема галузь фтизіатрії потребують системних і ефективних рішень з боку нової влади, що може здійснити справжні ґрунтовні реформи, що будуть покликані на покращення медичного забезпечення українських громадян.

Софія ЗАРУДНА, INTV

https://intvua.com/news/society/1553267677--problemi-zagostryuyutsya-ale-rishennya-vladi-vidsutni-.html

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com