Green Blue Red

ЗАПИТ НА ОТРИМАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

PDFPrintE-mail

Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ України), Міністру охорони здоров’я України пані Зоряні Скалецькій

Шановна пані Зоряно!

Щиро вітаємо Вас та звертаємося із наступного питання.

9-10 жовтня 2019 року у Ліоні, Франція, відбулася the Sixth Replenishment Conference of the Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria, участь у якій взяли Ви разом із головою Комітету Верховної ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування паном М.Б.Радуцьким та генеральним директором Державної установи «Центр громадського здоров'я МОЗ України» В.І. Курпітою.

Наші громадські пацієнтські організації нещодавно провели круглий стіл «Пацієнти - єднаймося! У наших руках здоров'я нації!», який має велике значення для встановлення діалогу органів державної влади і пацієнтів, і на якому об’єднався численний загал пацієнтських і громадських організацій.

Ми відстоюємо думку, що багатомільярдні гроші Глобального фонду повинні отримувати держава і її уповноважені органи, які і відповідають за успішність медицини перед населенням України і міжнародною спільнотою, а не дві громадські організації по боротьбі із СНІДом, як це має місце зараз, із ретельно вибудованою безконтрольністю з боку Кабінету Міністрів України минулих скликань.

Для наших пацієнтських організацій і для пацієнтів України вкрай важливо знати, яку політику щодо використання коштів Глобального фонду - цього акумулятора коштів платників податків розвинутих країн, буде проводити медичний істеблішмент.

Зважаючи на зазначене прошу наступну публічну інформацію:

1. Копія наказу МОЗ України щодо формування делегації для участі у зазначеній конференції.

2. Інформацію про джерела фінансування участі В.І. Курпіти у конференції.

3. Офіційні звіти Ваш та В.І. Курпіти за результатами поїздки.

4. Чи були підписані Вами які-небудь документи і офіційні зобов'язання в ході візиту.

5. Чи збираєтеся Ви відповідати за витрачання коштів Глобального фонду. 6. Чи плануєте Ви відстоювати прихильність отримання коштів Глобального Фонду державою?

Цей запит на отримання публічної інформації та Ваша відповідь будуть розміщені на сайтах наших організацій та в соціальних мережах.

Пацієнти України висловлюють Вам свою вдячність за відданість примату держави в боротьбі за здоров'я народу України і відкритість для спілкування. Ще раз засвідчуємо Вам підтримку пацієнтських організацій у Вашій благородній справі.

З повагою,

голова правління Громадської організації «Експертна спільнота пацієнтів України» І.М. ГОРБАСЕНКО

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com