Green Blue Red

12 грудня в Києві пройшов Всеукраїнський конгрес пацієнтів

PDFPrintE-mail

Щорічно 12 грудня в Міжнародний день Загального охоплення послугами охорони здоров’я прихильники по всьому світу проводять закликають до створення міцних, справедливих систем охорони здоров’я, які нікого не залишать позаду.

6 грудня 2017 Генеральна Ассамблея ООН A/72/L.27 , визнаючи важливість загального охоплення в національних системах охорони здоров’я, вирішила оголосити 12 грудня Міжнародним днем Загального охоплення послугами охорони здоров’я.

Кожна людина – незалежно від того, ким вони є, які статки має, де живе – повинна мати можливість отримати якісні медичні послуги, які вона потребує, не стикаючись з фінансовими труднощами.

Цього року у Міжнародний день Загального охоплення послугами охорони послання лідерам відверте: “Дотримуйтесь обіцянки”. Обіцянки забезпечити Загальний охоплення послугами охорони до 2030 року, що закладена до Порядку денного Цілей сталого розвитку тисячоліття.

Три місяці тому одразу після історичної зустрічі на високому рівні ООН з питань Загального охоплення послугами охорони, де були підписані 193 країнами-членами ООН зобов’язання для покращення здоров’я та розвитку до 2030 року В Україні оприлюднено Указ Президента України №722/2019 від 30 вересня «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року» та ставлячи за мету консолідацію зусиль задля забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров’я та сталого фінансування.

Це зобов’язує керівництво нашої країни де як у багатьох країнах з низьким рівнем доходу, показники власних витрат громадян на медичне обслуговування залишаються значно нижчими за середній показник у світі, докласти всіх зусиль для скорочення витрат з кишені населення.

Залучення громадянського суспільства, людей та громад, включаючи процес моніторингу, збору, підтвердження достовірності та аналізу даних, є першорядним для успіху всіх цих зусиль.

ВООЗ закликає до більш міцного партнерства між урядом, агенціями ООН, Світовим банком, громадянським суспільством, людьми та громадами; без впровадження цього критичного фактору успіху лідери не зможуть дотримати обіцяного Загального охоплення послугами охорони до 2030 року.

12 грудня в Києві пройшов Всеукраїнський конгрес пацієнтів (allukrainian patients’ congress), задля Консолідація зусиль держави, пацієнтських, громадських, експертних організацій та бізнесу для забезпечення загального доступу до якісної та безпечної медичної допомоги в Україні, в рамках якого був проведений Форум: «Загальне охоплення послугами охорони здоров’я (UHC2019) в Україні»: доступність медичної допомоги без ризику зубожіння – на порядку денному політики всіх гілок влади 2020-2030 р.р. розглянуті питання:

 • Цілі сталого розвитку як нова парадигма розвитку суспільства в Україні.
 • Посилення ролі бізнесу в досягненні цілей сталого розвитку в Україні
 • Державний ризик – менеджмент політика підвищення якості та тривалості життя
 • Соціальна допомога учасникам дорожнього руху, які отримали серйозні травми або стали інвалідами
 • Співпраця пацієнтської і медичної спільнот задля примноження людського капіталу нації – фундаменту економічного зростання України
 • Національна програма ЦД як основа нового підходу до впровадження пацієнт- орієнтованої допомоги в Україні
 • Соціальна підтримка хворих на туберкульоз, залучення до неї спільноти людей, які постраждали від туберкульозу. Роль Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» в підтримці хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі лікування.
 • Шляхи забезпечення доступності компонентів та препаратів крові в умовах монополізації виробництва препаратів крові в України
 • Право пацієнтів з рідкими захворюваннями на соціальну та медичну допомогу
 • Багато відомчий і багато секторальний підхід: нова парадигма протидії викликам туберкульозу Всеукраїнський конгрес пацієнтів солідарність у вирішенні спільних проблем
 • Програмно цільовий підхід до вирішення основних проблем досягнення загадьного охоплення медичними послугами в Україні

Під час проведення Конгресу було обговорено питання щодо розробки проекту Декларації про право на охорону здоров’я.

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com