Green Blue Red

Фільм – гігант «Реформа української медицины». Наш час.

PDFPrintE-mail

Фільм – гігант «Реформа української медицины». Наш час.

Рімейк за мотивами фільму «Собаче серце».

В ролях:

ШВОНДЕР - голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування МИХАЙЛО  РАДУЦЬКИЙ,

Зліва - Прем'єр – Міністр  О. ГОНЧАРУК в кепці,

На задньому плані - колишній генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров, я» В. КУРПІТА.

«Жінка, переодягнена чоловіком» - Министерка МОЗ З. СКАЛЕЦЬКА,

Ключові фрази:  «ПрофЕсор, тепер оперувати  будете в столовій».

Пісня з фільму, присвячена «реформам в медицині» «СУРОВЫЕ ГОДЫ УХОДЯТ».

Виконується на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Диригує головком М. Радуцький.

«Суровые годы уходят

В борьбе за здоровье страны,

За ними другие приходят -

Они будут тоже трудны.

 

Промчалися красные грозы,

Победа настала кругом,

Утрите суровые слезы

Пробитым шприцом рукавом.

Мы все сократили, что можем.

К чему дотянулась рука.

Врачам мы уехать поможем

Пусть будет дорога легка.

 

Бюджет на здоровье народа

Мы смело еще сократим.

Мечту о страховке здоровья

Мы лет через сто воплотим.

На оскопленье медицины один дадим ответ.

И никакого другого нет».

Український трилер «Реформа медицини»

Питання: Що спільного між спалахом епідемії коронавірусу в країнах Азії і епідемією туберкульозу і спалахом кору в Україні?

Відповідь: основний шлях зараження населення - передача повітряно - крапельним шляхом.

У чому різниця між діями медичного менеджменту в цих країнах і в Україні?

Коронавірус з Китаю

Як повідомляє Telegram-канал "Протести в світі", на даний момент в Китаї у зв'язку з спалахом епідемії коронавірусу китайською владою заблоковані 7 великих міст: Ухань (11 мільйонів чоловік), Хуанган (6 мільйонів), Сяньнін (2,6 мільйонів) , Сяньтао (1,2 мільйона), Ечжоу (1,2 мільйона), Лічуань (1,1 мільйонів) і Чибі (550 тисяч.)

- Влада Саудівської Аравії помістила весь медичний персонал з Індії на карантин.

- Влада Китаю скасовує масштабні заходи, присвячені китайському Новому року, в зв'язку з поширенням коронавірусу в країні.

- Через вбивчий коронавірус з Ухані, влада Гонконгу 25 січня оголосила в регіоні надзвичайний стан.

Один-єдиний пацієнт уразив 14 медиків. Таких називають «супер-розповсюджувачами», оскільки вони буквально розпилюють вірус, наприклад, коли чхають або кашляють, серед великої кількості інших людей.

І, напевно, найголовніше:

Китайські державні ЗМІ повідомляють, що для боротьби з вірусом буде побудована друга лікарня в Ухані, що буде розрахована на 1300 ліжок.

Будівництво почалося і його планується завершити приблизно за два тижні.

Кір.

Кір вважається вкрай заразним вірусним захворюванням - більш заразним, ніж Ебола, туберкульоз або грип. Вірус швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом, хвороба часто протікає з ускладненнями і може привести до пневмонії, вушних інфекцій і запалення мозку.

У США,  в штаті Нью-Йорк в зв'язку зі спалахом кору оголосили надзвичайний стан. З жовтня 2019 року в окрузі Рокленд зареєстровано 153 випадки зараження на кір при населенні 300 тисяч чоловік.

Влада ввела штраф у розмірі 500 доларів і тюремний термін до шести місяців за появу нещепленої людини в громадських місцях.

Найсерйозніша ситуація спостерігається в Україні, де у 2018 році було зафіксовано понад 53 тисяч випадків захворювань на кір - це більше, ніж у всіх інших європейських країнах разом узятих. За перші два місяці 2019 року захворіло понад 20 тисяч осіб, дев'ять осіб померли. Більше половини хворих - діти.

Туберкульоз

До речі, в Сполучених Штатах Америки в 90-і роки для боротьби з так званим «російським тюремним туберкульозом», а по суті, хімеорезістентним туберкульозом, побудували за короткий час ТРИ величезних госпіталя, і ліквідували небезпеку.

У Грузії, в Тбілісі, побудували сучасну протитуберкульозну лікарню із припливно-витяжною вентиляцією, спорудами очистки повітря і збиранням і утилізацією твердих і рідких відходів.

Watchdog organizations: вартові демократії та належного врядування”.

Watchdog - в перекладі з англійської - «сторожовий пес». Який охороняє, як і належить сумлінному сторожеві, те і там, де йому вказує господар. У світі цю назву «Watchdog» гідно носять громадські організації, у яких господар – демократія і захист інтересів населення.

У широкому сенсі сторожовими псами, що охороняють інтереси народу, повинні бути всі органи влади. Ось тільки питання, кого ці органи влади бачать своїм господарем. За минулої влади, до Революції Гідності, господарем був точно не народ. Схоже, і зараз управлінці від медицини однозначно не бачать своїм конституційним господарем народ України.

Народні депутати України, які входять до комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, отримали авансом колосальну довіру народу.

В   імя боротьби за здоров'я  народу України, вони повинні відпрацьовувати отриманий аванс, і відстоювати, навіть до своєї відставки, виділення на потреби охорони здоров'я не менше, ніж 5% від ВВП. На цій цифрі наполягає ВООЗ, як на основі для ефективної охорони здоров'я. В Україні маємо 2,6%.

Не помилюся, якщо зазначу, що для кожного пересічного українця в будь-який час гідне фінансування медицини набагато важливіше, ніж премії топ - посадовцям і різні новації на кшталт  «гіперлупів».

Вбачається, що у української громадськості вже оскома на зубах від безкінечніх декларативних, та таких, які не будуть виконані,  медичних «стратегій». Які не підкріплені адекватним, відповідно до критеріїв ВООЗ, державним фінансуванням і які маскують недієздатність системи медичної допомоги.

Іншими словами - за прислів'ям: «Стратегія і тактика мишів в боротьбі проти зграї гімалайських ведмедів».

Замість боротьби за гідний бюджет охорони здоров'я, законодавча і виконавча гілки влади,  прикриваючись супрунівською фразеологією про реформи, про демонтаж радянської системи медицини, знову ж таки по-супрунівськи,  реалізують протилежний процес скорочення лікувальних закладів, звільнення працівників охорони здоров'я.

Повертаючись до критичної епідемічної ситуації з резистентним до ліків смертельним туберкульозом в Україні, маємо зазначити, що медична влада цілком свідомо калічить систему протитуберкульозної допомоги населенню, насильно створюючи умови для масового звільнення кваліфікованого і досвідченого персоналу протитуберкульозних закладів, і створюючи квітучі умови для епідемії, водночас рекламуючи лікування туберкульозних хворих в домашніх умовах.

З неминучим зараженням повітряно - крапельним шляхом оточуючих, сусідів, домашніх, по типу короновірусу або кору.

Надаємо до Вашої уваги колективний лист фтизіатрів, як волання про допомогу.

Також надаємо до Вашої уваги відповідний лист – звернення Фундації «Українці проти туберкульозу» до владних структур країни з зазначеного приводу.

У підсумку, підтримавши це звернення, Ви зробите важливий крок для унебезпечення своїх дітей і рідних, населення країни від смертельної туберкульозної загрози.

 

З повагою, голова правління Громадської організації «Експертна спільнота пацієнтів України» Ігор Горбасенко. 

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com