Green Blue Red

ДЕЩО ПРО КОРОНАВІРУС І УКРАЇНСЬКУ ЗРУЙНОВАНУ МЕДИЦИНУ. Відкритий лист до Президента України Володимира Зеленського.

PDFPrintE-mail

Відкритий лист до Президента України Володимира Зеленського.

 ДЕЩО ПРО КОРОНАВІРУС І УКРАЇНСЬКУ ЗРУЙНОВАНУ МЕДИЦИНУ.

  - з історії - 100 років тому епідемія «іспанки». 100 МІЛЬЙОНІВ !!! ЗАГИБЛИХ.

- ВООЗ сьогодні: коронавірус COVID - 19 - НАЙВИЩИЙ РІВЕНЬ ТРИВОГИ.

- Весь світ бореться з коронавірусом, а влада України бореться з «вірусом паніки».

-Коронавірус вражає людей похилого віку? Влада імітує роботу? ВИГОДОНАБУВАЧ - ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ. Так задумано?

- Питання до керівництва РНБО, Уряду, Верховної Ради, МОЗ України, і персонально до М.РАДУЦЬКОГО і З.СКАЛЕЦКОЇ.

- Не було б «щастя», та нещастя допомогло. Назад, в СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ. «Низький уклін» Супрун і її послідовникам.

- Руйнувати - не будувати. ЗУПИНИТИ МЕДИЧНУ РЕФОРМУ ДО ВИКОНАННЯ ОБІЦЯНОК!

 

Як Ви вважаєте, чому ВООЗ вже оголосила про найвищий з існуючих у неї рівнів тривоги - надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров'я, що має міжнародне значення?

Чому вище політичне керівництво Китаю приймає екстрарадикальні заходи по боротьбі та локалізації епідемії коронавіруса, аж до введення в окремих регіонах воєнного стану? Невже керівництво Китаю, країни з другою в світі економікою, настільки дурне і панічне? Аналогічно діють в Італії, на Арабському Сході, в інших регіонах планети. І не приховують, або майже не приховують від світової громадськості масштаби і вжиті заходи.

Причина - в реальній, на відміну від української влади, оцінці пандемічної загрози коронавіруса, швидкості поширення, масштабів втрати людських ресурсів, складності боротьби, непоправних економічних втрат. А також, на відміну від української влади, знання історії пандемій, що відбулися в самому недалекому минулому. 

ОТЖЕ:

Навесні 1918 року і без того виснажена Першою світовою війною Європа отримала з не беручого участі в бойових діях Піренейського півострова смертельний вірус грипу. «Іспанка» - штам вірусу грипу, що отримав надалі позначення H1N1, - забрав життя приблизно 100 мільйонів чоловік, або 5.3% населення Землі. Незважаючи на те, що пандемії грипу траплялися і пізніше, такого числа жертв «зібрати» жодному з штамів не вдалося.

У 1918-1919 роках (18 місяців) в усьому світі іспанкою було заражено близько 550 мільйонів чоловік, або 29,5% населення планети, що дозволяє вважати цю епідемію однією з найбільш масштабних катастроф в історії людства.

Для порівняння: Загальні втрати загиблих і зниклих без вісті в результаті бойових дій на полях Першої світової війни склали так би мовити, «всього - навсього» 18. 429 633 осіб. 

Всього за чотири місяці іспанський грип (так назвали хворобу) поширився по всьому світу, від Барселони до Кейптауна, від Аляски до Австралії, дотягнувшись до найвіддаленіших і, здавалося б, ізольованих поселень. Заразившись, люди часом вмирали вже через кілька годин, в кращому випадку - днів.

Фронтові умови слугували живильним середовищем для зараження вірусом

В Європі найбільше постраждали балканські країни, в яких помер приблизно кожен тридцятий, а також Італія, Іспанія і Португалія, де рівень смертності коливався від 1,4 до 2,3%.

Практично не постраждали від пандемії лише віддалені райони Бразилії та тихоокеанські володіння Франції і США, адміністрація яких зуміла ввести жорсткі карантинні заходи (майже повністю перервавши безпосередні контакти з «великою землею». Досить довго трималася Австралія, що не пропускала на свою територію моряків з країн, охоплених хворобою, але потім карантин довелося припинити через повернення на батьківщину з фронтів Першої світової війни австралійських військових. В результаті від «іспанки» померли близько 12 тисяч австралійців.

Симптоми хвороби: синій колір обличчя - цианоз, пневмонія, кривавий кашель. На більш пізніх стадіях хвороби вірус викликав внутрішньо легеневу кровотечу,в результаті якої хворий захлинався власною кров'ю. Але, в основному, хвороба проходила без будь-яких симптомів.

Найбільш ймовірно, що основною причиною високої смертності стала особливість цього штаму вірусу, що викликає гіперцитокінемію, яка призводила до швидкого руйнування запалених тканин легенів і заповнення останніх рідиною, що також пояснює блискавичну швидкість та вкрай високу летальність захворювання саме серед молодих хворих з міцним і розвиненим імунітетом.

У Барселоні щодня вмирали 1200 осіб. В Австралії лікар нарахував за одну годину на одній тільки вулиці 26 похоронних процесій. Вимирали цілі села відАляски до Південної Африки. Були міста, де не залишилося жодного здорового лікаря. Навіть могильників не залишалося для того, щоб поховати померлих. Викопували масові могили, використовуючи при цьому паровий екскаватор. Людей ховали десятками без труни і відправ. За перші 25 тижнів грип убив 25 мільйонів осіб. Масове переміщення військ країн-учасниць Першої світової війни призвело до прискорення поширення грипу.

Це близька історія, можна сказати, поруч, в масштабах міленіуму.

А ось ще ближча історія про небезпеку родини коронавірусів. І,  мабуть, ще драматичніша завдяки смертності до 40%  захворівших, і це в розвинутих країнах. 

21 травня 2015 року в Південній Кореї був зафіксований перший випадок захворювання новим коронавірусом (nCoV), який отримав назву «близькосхідний респіраторний коронавірусний синдром» (Middle East Respiratory Syndrome Coronavirus - MERS-CoV). Вірус «привізний»: першим захворів житель Кореї, який повернувся з поїздки до Саудівської Аравії.

Коронавіруси широко обговорювалися в ЗМІ в 2012-2014 роках, коли з'явився близькосхідний респіраторний синдром MERS, збудником якого є коронавірус MERS-CoV. Вчені вважали, що джерелом цієї інфекції є верблюди, адже у понад 90% верблюдів Близького Сходу є антитіла проти цього вірусу.

До березня 2017 року було зареєстровано близько 2 тисяч випадків захворювання і близько 700 летальних випадків в 27 країнах (смертність близько 35%).

Смертність від MERS на Близькому Сході склала близько 40%, в Південній Кореї – близько 17%.

Ні профілактики, ні засобів лікування вірусу поки немає, тому головний засіб боротьби з ним - карантини.

25 червня 2015 року в Південній Кореї був прийнятий закон про кримінальну відповідальність для тих, хто приховує зараження.

Взагалі ми маємо всі підстави позитивно оцінювати рішучість,  мудрість і передбачливість дій  китайського уряду, урядів країн світу і керівництва ВООЗ у захисті права на людське життя і здоров’я.

А що чекає на Україну? Жити хочемо?

Владні АКЦЕНТИ, або «Не панікуй, снікерсуй».

Весь світ бореться з коронавірусом, а влада України бореться з «вірусом паніки»

Коронавірус вражає людей похилого віку? Влада імітує роботу? Вигодонабувач - ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ? Так задумано?

Генеральний директор ВООЗ 24 лютого 2020 року у вступному слові на брифінгу по місії для боротьби з COVID - 19 надав інформацію і зазначив, зокрема, ряд необхідних заходів з боку національних урядів:

« - ВООЗ вже оголосила про найвищий з існуючих у неї рівнів тривоги - надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров'я, що має міжнародне значення;

- Потрібно готуватися до будь-якого розвитку подій.

- Головним завданням всіх країн, де є випадки захворювання, є стримування вірусу. Він назвав список з дев'яти країн, в яких за два тижні не зареєстровано жодного випадку. В цьому і полягає завдання: спробувати локалізувати інфекцію.

- Одночасно всі країни, незалежно від наявності в них випадків захворювання, повинні готуватися до можливої пандемії.

- Кожна країна повинна бути готова якомога раніше виявляти випадки, ізолювати пацієнтів, відслідковувати контакти, надавати якісну медичну допомогу, попереджати внутрішньолікарняні спалахи і запобігати передачу вірусу серед населення.

Три аспекти заслуговують пріоритетної уваги: 

- По-перше, всі країни повинні в першочерговому порядку забезпечувати захист працівників охорони здоров'я.

- По-друге, ми повинні спонукати населення брати участь у захисті тих, кому загрожує найбільший ризик важкої хвороби, особливо літніх людей і пацієнтів з хронічними захворюваннями .

- І, по-третє, наші всілякі зусилля по локалізації епідемій в країнах, у яких є для цього всі можливості, повинні сприяти захисту країн, що знаходяться в найбільш уразливому положенні.

З метою підтримки країн ВООЗ опублікувала рекомендації з оперативного планування заходів щодо забезпечення готовності і реагування на національному рівні.

Ці рекомендації містять покрокові вказівки про виконання конкретних дій в восьми областях або напрямках:

- координація, планування і моніторинг на рівні країн;

- інформування про ризики і взаємодія з місцевими громадами;

- ведення епіднагляду, організація роботи бригад швидкого реагування і розслідування випадків;

- заходи на пунктах перетину кордону;

- робота національних лабораторій;

- профілактика інфекцій і інфекційний контроль;

- ведення пацієнтів;

- оперативна підтримка і матеріально-технічне забезпечення.

- У рекомендаціях також містяться ключові показники оцінки ефективності та розрахунки потреб у ресурсах для забезпечення готовності та реагування на появу кластера, що охоплює до 100 хворих.

- Ми також високо цінуємо щедру обіцянку уряду Сполучених Штатів Америки надати підтримку в боротьбі і локалізації COVID-19 Китаю та іншим зачепленим інфекцією країнам.

- В даний час ми вживаємо заходів щодо максимально оперативному розподілу виділених фінансових коштів серед визначених нами пріоритетних країн.

- Уже оголошені внески в основному мають вигляд намірів, тому ми, не чекаючи отримання фінансових коштів, прискорюємо розподіл фінансування за рахунок нашого власного внутрішнього кредитного механізму.

- Оскільки наше фінансування є обмеженим, ми розраховуємо якомога швидше отримати обіцяні фінансові внески.

- Одні з найбільших труднощів, з якими ми стикаємося, полягають у тому, що занадто багато зачеплених спалахом країн до сих пір не надають дані ВООЗ.

- Ми напряму співпрацюємо з міністрами охорони здоров'я, і деякі поліпшення вже досягнуті, при цьому ми настійливо закликаємо всі країни невідкладно надавати такі дані ВООЗ.»

У зв'язку з НАДЗВИЧАЙНОЮ СИТУАЦІЄЮ В ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я - питання до керівництва РНБО, Уряду, Верховної Ради, МОЗ України, і персонально до М.РАДУЦЬКОГО і З.СКАЛЕЦКОЇ. 

1.В Україні є хоч один зафіксований випадок зараження коронавірусом COVID - 19?

2.Як запобігається передача вірусу серед населення? Шляхом боротьби з «вірусом паніки»?

3.Як в першочерговому порядку забезпечується захист працівників охорони здоров'я? Як у З. Скалецької, шляхом одягання на все тіло «космічного презерватива» на 3 розміри більше?

4.Як планується захист тих, кому загрожує найбільший ризик важкої хвороби, особливо літніх людей і пацієнтів з хронічними захворюваннями? Чи не ставлять владні структури самі собі питання: «А чи треба взагалі щось істотне робити? Ситуація ж вирішує проблему ДЕФІЦИТУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ! Достатньо лише імітувати вжиття заходів?».

5.Що у нас з веденням епіднагляду, організацією роботи бригад швидкого реагування і розслідуванням випадків? Що скажемо, що у нас немає випадків? Тільки звичайний грип? Можна вважати, якщо немає тестів, немає і коронавіруса?

6.Як організована профілактика інфекцій і інфекційний контроль, зокрема, з епідемією туберкульозу і кору? Всіх хворих по домівках і організувати їх вільне спілкування з населенням?

7.Що у нас з оперативною підтримкою і матеріально-технічним забезпеченням? Брешемо далі, що все є?

8.Як реалізовані рекомендації ВООЗ в частині ключових показників оцінки ефективності та розрахунків потреб в ресурсах для забезпечення готовності та реагування на появу кластера, що охоплює до 100 хворих? Документ в студію!

9.Чи розраховує Україна отримати міжнародне фінансування на боротьбу з коронавірусом? Або відсидимося?

10.Які дані Україна надає ВООЗ? Що у нас нічого немає і бути не може? Україна така особлива?

11.Зоряна Скалецька взаємодіє безпосередньо з ВООЗ? Прямо із скафандра?

Підсумок:

 Замість реальних заходів по боротьбі з реальними загрозами владні структури займаються переслідуванням протестуючих проти злочинних дій або бездіяльності уповноважених органів.

Маємо «вірус паніки» COVID -19, «вірус паніки» продажу землі, «вірус паніки» поширення туберкульозу, «вірус паніки» поширення кору, «вірус паніки» звірячих комунальних платежів, «вірус паніки» військової загрози.

Дії владних структур: обізвали, затаврували, заспокоїлися? 

 НЕ БУЛО Б «ЩАСТЯ», ТАК НЕЩАСТЯ ДОПОМОГЛО.

НАЗАД, В СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ.

Під виглядом боротьби зі спадщиною радянського періоду при повній підтримці президента Порошенко, Кабінету Міністрів його ж каденції,  Супрун послідовно опускала медицину в СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ. Залишається дивуватися, як народ України терпів цю середньовічну відьму від медицини, камуфльовану у вишиванку. У такий же камуфляж вбиралися і Порошенко, і члени Кабміну. Всі дії Супрун прикривалися словесною тріскотнею про реформи, права пацієнта, турботу про народ.

У підсумку - перша перевірка руйнівної системи Супрун епідемією кору (понад 50 тисяч хворих, що створило найбільший осередок в Європі), відсутність ліків, постійна брехня з екранів, брехлива медична статистика, ліквідація вертикалі епідеміологічної служби, ліквідація повноважень головного санітарного лікаря України, все можна перераховувати довго і скорботно.

Друга перевірка - руйнуванням фтизіатричної служби в умовах епідемії туберкульозу та створенням найбільшого в Європі вогнища резистентного до ліків туберкульозу.

І, нарешті, третя перевірка - коронавірус, що забиває останній цвях в труну медичної реформи Супрун.

Як відомо, медицина - це завжди гроші, яких вона потребує як соціальна детермінанта.

Як можна проводити так звані реформи, спрямовані на галопуюче зменшення подальшого держфінансування на медицину в розграбованій країні? Як можна було вбивати в існуючих умовах фінансування елементи медичної системи, які худо-бідно працювали і забезпечували соціальну складову охорони здоров'я?  

Коронавірус одномоментно перекинув шкереберть всю систему брехні і словесної тріскотні про «реформи» і «інтереси пацієнта», яким прикривалося відверте МАРОДЕРСТВО. Без перебільшення, із знерухомленого тіла медицини Супрун вже зірвала останні залишки одягу і почала зривати шкіру по ще живому.

Починала вона, лжепатріотка і квазіукраїнка, при Порошенко, а продовжують її справу - «реформу» з особливо тяжкими наслідками - її вірні послідовники, яких вона наблизила і ввела в урядові структури- соросятина Шерембей, Стефанішина, Курпіта, Булах та сонм інших, на чолі з манкуртом Радуцьким і «його людиною» Скалецькою - вже при Президентові В.А. Зеленському. 

ВБАЧАЄТЬСЯ, ЩО ЄДИНИМИ ЗРОЗУМІЛИМИ НАСЕЛЕННЮ ПРЕВЕНТИВНИМИ ЗАХОДАМИ МОЖУТЬ БУТИ ВИЗНАНІ ТАКІ: 

-         Виконання, як мінімум, рекомендацій ВООЗ, викладених у Вступному слові Генерального директора ВООЗ на брифінгу по місії для боротьби з COVID-19 - 26 лютого 2020 г.

-        Припинення «полювання на відьом» серед протестуючого населення, реальна боротьба з загрозою коронавірусу і її доказова демонстрація населенню країни, а не з лукаво названим структурами влади «вірусом паніки».

Нульова толерантність до руйнівної, так званої «реформи медицини», її зупинка до здійснення наступних заходів :

- кратне, адекватне ситуації, збільшення фінансування медицини до 7-10% ВВП в умовах COVID-19;

- негайне запровадження загальнодержавної страхової медицини для усіх громадян;

- негайний перепис населення як основа для реальної оцінки ситуації;

- негайне проведення аудиту МОЗ України часів Супрун;

- негайне проведення розслідування зловживань НГО «Мережа людей, що живуть з ВІЛ», «Альянсу громадського здоров'я» та їх керівництва із багатомільярдними коштами міжнародної гуманітарної допомоги, в тому числі фінансуванням Глобального фонду. 

Пане Президенте, країна чекає на дії. 

З повагою,

голова правління ГО «Експертна спільнота пацієнтів України» Ігор Горбасенко

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com