Green Blue Red

ЧЕРГОВИЙ АЗАЗЕЛЬ ВІД РАДУЦЬКОГО?

PDFPrintE-mail

image001Шановні колеги! За останні роки в українській охороні здоров'я спостерігаються стійкі реформаторські судоми і лихоманка. В першу чергу, пов'язані з особливо небезпечними інфекційними захворюваннями, що потрясли або готуються струснути епідемічне благополуччя старенької Європи. В порядку черговості: туберкульоз, кір, коронавірус COVID 19.

1.

І, очевидно, слідуючи «реанімаційному пакету кадрових реформ», що звили гніздо виключно в голові радника Президента, лейб - фельдшера Радуцького, і втюхіваються у Велике Вухо, в турборежимі призначається і змінюється топ-склад МОЗ України.

В даний момент пильну увагу привертає ключова посада країни для організації боротьби з коронавірусом - посада Головного державного санітарного лікаря, за сумісництвом - заступника Міністра охорони здоров'я України, яку займає Ляшко Віктор Кирилович.

Довідка - 1:

Цап-відбувайло(інакше називався «Азазель») - в іудаїзмі особлива тварина, яку, після символічного покладання на неї гріхів усього народу, відпускали в пустелю.

Довідка - 2:

24 грудня 2019 року В.Ляшка призначили заступником міністра охорони здоров'я України З.Скалецкої.


26 лютого 2020 року В. Ляшко був призначений Головним державним санітарним лікарем.

У зв'язку з цим, населення України сподівається набути впевненості в завтрашньому дні після аналізу ключових документів, що визначають вектор діяльності Віктора Ляшко.

Небезінтересними будуть ці документи як для Народних депутатів України, так і для Офісу Президента України.

З цією метою в МОЗ України спрямовані наступні запити на отримання публічної інформації:

- Функціональні (посадові) обов'язки Ляшка В.К. як заступника Міністра - станом на 01.04.2020 року;

- Функціональні (посадові) обов'язки Ляшка В.К. як Головного державного санітарного лікаря - за станом на 01.04.2020 року;

- Чинне станом на 01.04.2020 року Положення про МОЗ України;

- Накази про призначення Ляшка В.К. на посади Заступника Міністра и Головного державного санітарного лікаря.

- Затверджений покроковий план дій Головного державного санітарного лікаря Ляшка В.К. хоча б на період 01.04.2020 - 01.06.2020. А при наявності - і до кінця 2020 року. Зрозуміло, з конкретними термінами реалізації запланованих заходів. По суті, це документ доведе виплату посадового окладу та інших премій.

- Звіт В.К.Ляшка про свою діяльність на посаді заступника Міністра охорони здоров'я України за перший квартал 2020 року.

- Інформаційний документ МОЗ України (нормативно-правовий акт МОЗ, і інформаційний лист за підписом В. Ляшка) про порядок поховання померлих від COVID 19, чинний станом на 01.04.2020 року.

А також суспільно значиму публічну інформацію про урахуванні в цьому документі Закону України про обов'язкові посмертні розтини (Так звані "поправки Лозового" до Кримінального кодексу, які передбачають, що без довідки з суду поховання буде просто неможливим. За відсутності національного протоколу лікування коронавирусу можливий результат, який можна трактувати, як «отруєння» в результаті застосування лікарських засобів).

При формуванні відповідей МОЗ України на запити переконлива вимога виконати п. п.   Закону України «Про доступ до публічної інформації»:

Стаття 6. Публічна інформація з обмеженим доступом.

-п. 2.5. Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

-п. 2.7. Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Стаття 20. Строк розгляду запитів на інформацію.

- п.1. Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Стаття 21. Плата за надання інформації

-п. 4. При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

Стаття 22. Відмова та відстрочка в задоволенні запиту на інформацію

-п.2. Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Ігор Горбасенко.

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com