Green Blue Red

Щодо проведення громадської експертизи діяльності МОЗ України

PDFPrintE-mail

«Експертна спільнота пацієнтів України» провела громадську експертизу щодо забезпечення життєвих потреб найбільш уразливих груп пацієнтів, в першу чергу таких як діти, люди похилого віку, хворі на орфанні захворювання, онкологічні хворі, тощо лікарськими препаратами аптечного виробництва з персоналізованим дозуванням. 

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008 року № 976 затвердив «Порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади» та Наказу МОЗ України від 05 лютого 2021 року № 190, ГО «Експертна спільнота пацієнтів України» провела громадську експертизу щодо забезпечення життєвих потреб найбільш уразливих груп пацієнтів, в першу чергу таких як діти, люди похилого віку, хворі на орфанні захворювання, онкологічні хворі, тощо лікарськими препаратами аптечного виробництва з персоналізованим дозуванням.

Точне персоналізоване дозування лікарських засобів, відповідно до сталої світової практики, життєво необхідне для якісної сучасної медичної допомоги уразливим групам пацієнтів.

Відсутність можливості виготовлення препарату з персоналізованим дозуванням гарантовано утворює ризик для життя та здоров’я пацієнтів, зокрема для дітей, людей похилого віку, хворих на орфанні захворювання, онкологічні захворювання, гемофілію, тощо.

Україною ратифіковано Угоду про асоціацію з Європейським Союзом (Ukraine–European Union Association Agreement), яка набула чинності у повному обсязі 1 вересня 2017 року.

Розділом V Угоди «Економічне і галузеве співробітництво» розглянуті питання співробітництва в галузі охорони здоров’я:

«Сторони обмінюються інформацією та найкращими практиками і здійснюють інші спільні заходи, в тому числі в рамках підходу “охорона здоров’я у всіх політиках” та поступової інтеграції України в європейські мережі охорони здоров’я».

Нажаль, як система, яка має відповідати Угоді про асоціацію з Європейським Союзом та європейській практиці, аптечне виробництво лікарських засобів з персоналізованим дозуванням в Україні є малодоступним для пацієнтів.

Зрозуміло, що забезпечення життєвих потреб найбільш уразливих груп пацієнтів, мінімізація ризиків для їх життя та здоров’я, є безпосередніми повноваженнями та відповідальністю МОЗ України.

Разом з тим, зниження ризиків для пацієнтів і населення України в цілому, потребує відповідальної реалізації своїх повноважень Верховною Радою України, Кабінетом міністрів України та місцевими органами самоврядування.

«Експертна спільнота пацієнтів України» надає до уваги усіх зацікавлених сторін матеріали проведеної Громадської експертизи, викладені у документі «Аналітична довідка про підсумки громадської експертизи діяльності органів законодавчої та виконавчої влади України щодо створення умов підтримки та розвитку екстемпорального виробництва лікарських засобів, а також – Експертні  пропозиції,  підготовлені  за  результатами громадської  експертизи».

До матеріалів громадської експертизи долучено експертні пропозиції, щодо необхідності вжиття заходів відповідно до повноважень з боку Міністерства охорони здоров’я України, а також Верховної Ради України, Кабінету міністрів України та органів місцевого самоврядування.

Лист на адресу МОЗ України.

Додаток 1:  «Аналітична довідка про підсумки громадської експертизи діяльності органів законодавчої та виконавчої влади України щодо створення умов підтримки та розвитку екстемпорального виробництва лікарських засобів.  Експертні  пропозиції,  підготовлені  за  результатами громадської  експертизи», на 30 арк.

Додаток   2.  Експертні пропозиції за результатами громадської експертизи (опис проблеми, посилання на нормативний документ, відповідальний за виконання, пропозиції дій), на 3 арк.

Додаток  3. Лист ESOP (Європейське Товариство Онкологічної Фармації), на    2   арк. – із завіреним перекладом українською мовою.

Додаток 4. Листи вищих навчальних закладів за відповідною медичною спеціалізацією, на 13 арк.

Додаток   5.   Склад авторського колективу.

З матеріалами проведеної громадської експертизи також можна ознайомитись на сайті МОЗ України за посиланням – https://moz.gov.ua/gromadska-ekspertiza

Експертна спільнота пацієнтів України

 

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com